MFJ12KR020FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
MFJ12KR020FT
JLCPCB Part #
C2991588
Package
2512
Description
1W 20mΩ Current Sense Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS