MD7602R36
MFR.Part #
MD7602R36
JLCPCB Part #
C2978488
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V@(1A) 1.6uA 1A 3.6V 40V 54.5dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS