MD7602D12
MFR.Part #
MD7602D12
JLCPCB Part #
C2978478
Package
TO-252
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V@(1A) 1.6uA 12V 1A 40V 54.5dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS