MFG05HR015FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
MFG05HR015FT
JLCPCB Part #
C2975300
Package
0805
Description
15mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS