HHXE350ARA470MF61G-CAR
MFR.Part #
HHXE350ARA470MF61G-CAR
JLCPCB Part #
C2972724
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
1.4A 35V 47uF 5.8mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS