RHC-02K1500FT
Extended
- Manufacturer
- FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
- MFR.Part #
- RHC-02K1500FT
- JLCPCB Part #
- C2961498
- Package
- 0402
- Description
- -55℃~+155℃ 150Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS