TF06G40R2BT
MFR.Part #
TF06G40R2BT
JLCPCB Part #
C2961420
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 40.2Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS