CY8C27243-12PVXE
MFR.Part #
CY8C27243-12PVXE
JLCPCB Part #
C2954357
Package
SSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 12MHz 16 16KB 256Byte 3V~5.25V 8 Bit Built-in FLASH Others SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS