CY8C27443-12PVXE
MFR.Part #
CY8C27443-12PVXE
JLCPCB Part #
C2954355
Package
SSOP-28
Description
-40℃~+125℃ 12MHz 16KB 24 256Byte 3V~5.25V 8 Bit Built-in FLASH Others SSOP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS