SMCJ85CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMCJ85CAQ
JLCPCB Part #
C2942638
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1.5kW@10/1000us 10.9A@10/1000us 104V 137V 1uA 85V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS