SMCJ28CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMCJ28CAQ
JLCPCB Part #
C2942632
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 28V 33A@10/1000us 34.4V 45.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS