BZX84C5V6Q
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZX84C5V6Q
JLCPCB Part #
C2942553
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 350mW 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOT-23 Zener Diodes ROHS