BZX84C18Q
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZX84C18Q
JLCPCB Part #
C2942545
Package
SOT-23(TO-236)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@12.6V 16.8V~19.1V 18V 350mW 45Ω ±5% SOT-23(TO-236) Zener Diodes ROHS