BZT52C27Q
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C27Q
JLCPCB Part #
C2942516
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@18.9V 25.1V~28.9V 27V 500mW 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS