BZT52C16Q
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C16Q
JLCPCB Part #
C2942510
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15.3V~17.1V 16V 40Ω 500mW ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS