BZT52C12Q
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C12Q
JLCPCB Part #
C2942507
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@8V 11.4V~12.7V 12V 25Ω 500mW ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS