SMCJ33CA
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMCJ33CA
JLCPCB Part #
C356787
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 28.2A 33V 36.7V 53.3V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS