SMBJ100A
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ100A
JLCPCB Part #
C356770
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 111V 162V 1uA 3.7A 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS