LMR43606MSC5RPERQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LMR43606MSC5RPERQ1
JLCPCB Part #
C31196137
Package
VQFN-HR-9(2x2)
Description
-40℃~+150℃@(TJ) 1 2.2MHz 2.5uA 3V~36V 600mA Adjustable Buck Buck Built-in Yes VQFN-HR-9(2x2) DC-DC Converters ROHS