SMAJ90CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMAJ90CA
JLCPCB Part #
C353409
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 111V 146V 1uA 2.7A 400W@10/1000us 90V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS