SMBJ150A
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ150A
JLCPCB Part #
C353390
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 150V 185V 1uA 2.5A 243V 390pF 600W@10/1000us TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS