AMS1117-1.2
Extended
Manufacturer
WPMtek(Wei Pan Microelectronics)
MFR.Part #
AMS1117-1.2
JLCPCB Part #
C2931369
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.2V 1.4V@(1A) 12V 1A 5mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS