WL2836D25-4/TR
MFR.Part #
WL2836D25-4/TR
JLCPCB Part #
C2931316
Package
DFN1x1-4L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 220mV@(300mA) 300mA 32.5uVrms 5.5V 78dB@(1kHz) 90uA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DFN1x1-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS