ME6230C33U4AG
- MFR.Part #
- ME6230C33U4AG
- JLCPCB Part #
- C2925773
- Package
- FBP-4(1x1)
- Description
- -40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8uA 110mV@(100mA) 3.3V 400mA 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive FBP-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS