KH-FG0.5-H2.0-9PIN
MFR.Part #
KH-FG0.5-H2.0-9PIN
JLCPCB Part #
C2925368
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 9P Bottom Contact Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS