LM2576S-12(UMW)
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
LM2576S-12(UMW)
JLCPCB Part #
C347414
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 15V~40V 3A 50uA 52kHz Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5 DC-DC Converters ROHS