78L06-150
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
78L06-150
JLCPCB Part #
C347269
Package
SOT-89-3
Description
-20℃~+120℃@(Tj) 1 1.7V 150mA 20V 2mA 46dB@(120Hz) 49uV 6V Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS