AMS1117CD-1.2
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
AMS1117CD-1.2
JLCPCB Part #
C347248
Package
TO-252-2
Description
-40℃~+125℃ 0.003%Vout 1 1.2V 1.2V@(1A) 18V 1A 5mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS