SBD40100TCTB
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
SBD40100TCTB
JLCPCB Part #
C2924062
Package
TO-220-3L
Description
1 Pair Common Cathode 100V 100uA@100V 40A 670mV@20A TO-220-3L Schottky Diodes ROHS