MVK50VC100M8*10_8.0TP
MFR.Part #
MVK50VC100M8*10_8.0TP
JLCPCB Part #
C346970
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 10mm 2000hrs@105℃ 310mA@120Hz 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS