ME6212C25M5G
MFR.Part #
ME6212C25M5G
JLCPCB Part #
C2911282
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 220mV@(200mA) 300mA 50uA 50uVrms 57dB@(10kHz) 6V Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS