BTB24-600BWRG(UMW)
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
BTB24-600BWRG(UMW)
JLCPCB Part #
C30167292
Package
TO-220B
Description
-40℃~+125℃ 1.55V 1W 240A@50Hz 24A 50mA 600V 80mA TO-220B Thyristors (SCR)/Modules ROHS