BTB16-600BRG(UMW)
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
BTB16-600BRG(UMW)
JLCPCB Part #
C30167282
Package
TO-220B
Description
-40℃~+150℃ 1.5V 1.5V 160A@50Hz 16A 1W 35mA 600V 60mA TO-220B Thyristors (SCR)/Modules ROHS