CJ6211B18M
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
CJ6211B18M
JLCPCB Part #
C2910223
Package
SOT-23-5L
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 40uVrms 500mA 50mV 50uA 6V 80dB@1kHz Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS