BZX584B5V6
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZX584B5V6
JLCPCB Part #
C2910122
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 150mW 1uA 400Ω 40Ω 5.49V~5.71V 5.6V SOD-523 Zener Diodes ROHS