SVS14N60FJD2
Extended
Manufacturer
Hangzhou Silan Microelectronics
MFR.Part #
SVS14N60FJD2
JLCPCB Part #
C2887253
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 120W 14A 2.9pF 280mΩ@10V 28nC@10V 48pF 4V 600V 838pF N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS