TPS745135PQWDRBRQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS745135PQWDRBRQ1
JLCPCB Part #
C2878103
Package
SON-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.35V 25uA 42dB@(100kHz) 430mV@(500mA) 500mA 53uVrms 6V Fixed Positive Under Voltage Lockout、PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable SON-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS