LMS8117ADTX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LMS8117ADTX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2877368
Package
TO-252
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.25V@(1A) 10mA 15V 1A 3.3V 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS