SN74ALVCH16543DGGR
MFR.Part #
SN74ALVCH16543DGGR
JLCPCB Part #
C2876896
Package
TSSOP-56
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 1ns@3.3V,50pF 2 24mA 24mA 40uA 74ALVCH 8 Bidirectional Tri-State TSSOP-56 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS