TPS74501PCQWDRVRQ1
MFR.Part #
TPS74501PCQWDRVRQ1
JLCPCB Part #
C2876243
Package
WSON-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 160mV@(500mA) 36uA 42dB@(100kHz) 500mA 53uVrms 550mV~5.5V 6V Adjustable Positive Under Voltage Lockout、PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable WSON-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS