SMF12MAFR050T
Extended
Manufacturer
SART(Nanjing Sart Tech)
MFR.Part #
SMF12MAFR050T
JLCPCB Part #
C2874146
Package
1206
Description
500mW 50mΩ Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS