LP2992ILDX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP2992ILDX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2872112
Package
WSON-6(2.9x3.3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 125uA 16V 250mA 3.3V 30uVrms 45dB@(1kHz) 850mV@(250mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive WSON-6(2.9x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS