ADC12DL040CIVS/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
ADC12DL040CIVS/NOPB
JLCPCB Part #
C2871904
Package
TQFP-64(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 12 2 2.6LSB 2.7V~3.6V 40MHz Parallel port TQFP-64(10x10) Analog to Digital Converters (ADC) ROHS