TPS746135PQWDRBRQ1
MFR.Part #
TPS746135PQWDRBRQ1
JLCPCB Part #
C2871874
Package
SON-8(3x3)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.35V 1A 36uA 38dB@(100kHz) 53uVrms 625mV@(1A) 6V Fixed Positive Under Voltage Lockout、PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection SON-8(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS