TPS746115PQWDRBRQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS746115PQWDRBRQ1
JLCPCB Part #
C2871873
Package
SON-8(3x3)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.15V 1A 25uA 38dB@(100kHz) 53uVrms 6V 790mV@(1A) Fixed Positive Under Voltage Lockout、PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection SON-8(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS