LP2989ILDX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP2989ILDX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2871563
Package
WSON-8-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 18uVrms 3.3V 500mA 60dB@(1kHz) 650mV@(500mA) 75uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive WSON-8-EP(4x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS