MSP430FR2100IPW16R
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
MSP430FR2100IPW16R
JLCPCB Part #
C2870878
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 12 16 Bit 16MHz 1KB 512Byte Built-in FRAM MSP430 CPU16 TSSOP-16 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS