LM2936QDTX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LM2936QDTX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2869040
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 20uA 3.3V 400mV@(50mA) 40V 500uV 50mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS