LM9076QBMA-3.3/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM9076QBMA-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2867419
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 150mV@(150mA) 25uA 3.3V 40V 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS