LMS1585ACSX-1.5/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LMS1585ACSX-1.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2866789
Package
TO-263-3
Description
0℃~+125℃@(Ta) 1 1.4V@(5A) 1.5V 10mA 5A 72dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS